İletişim (Fiyat İsteyin)

İngilizce Kelime, Okuma ve Dinleme Uygulamaları

Duolingo İngilizce Uygulaması Nedir

İngilizceyi yeni öğrenenler ve geliştirmek isteyenler için kendi kullandığım bazı mobil uygulamaları sizler için anlattım. Temel seviyeden orta düzeye kadar herkes bu uygulamalardan faydalanabilir. Sıfırdan ingilizce öğrenmek isteyenler için Duolingo ile başlayalım. Ayrıca bu uygulamalar sayesinde YDS, YÖKDİL ve YKS-DİL gibi birçok sınav için ekstra kaynak sağlamış olacaksınız.

Duolingo

Duolingo İngilizce Uygulaması Nedir

Bu uygulama hiç ingilizce bilmeyenler için çok yararlı bir uygulamadır. Her yaştan kullanıcı için uygundur. Günlük 10-15dk çalışma ile en fazla bir ayda A2 seviyesine ulaşırsınız. Yani lise bitene kadar öğrendiğiniz ingilizceyi 1 ayda tekrar etmiş olursunuz. Ücretsiz bir uygulamadır. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Android İndir | iPhone İndir

Vooscreen

Vooscreen ingilizce geliştirme uygulaması

Bu uygulama sayesinde ingilizce listening(dinleme) yapabilirsiniz. Vooscreen film ve dizilerden kısa kısa videolar paylaşıyor. Birkaç saniyelik videonun sonunda size videoda ne söylendiğini soruyor. Hem alt yazılı hem de alt yazısız olarak çalışabilirsiniz. Uygulamanın içinde seviyenizi seçebilir ve istediğiniz video çeşitlerini belirleyebilirsiniz.

Android Vooscreen İndir | iPhone Vooscreen İndir

Yds 6000 kelime ezber

YDS Kelime ezberleme app uygulama

Yabancı dil sınavına hazırlananlar için kelime ezber programı olsa da herkes için kullanıma uygun. Adım adım kelimeleri ezberlemenizi sağlıyor. Her aşamada Eşleştirme, dinleyip yazma, seçme gibi çeşitli antrenmanlar ile kelime ezberlemenizi sağlıyor. Özellikle YDS‘ye hazırlananlar için çok faydalı bir uygulama.

Android YDS Kelime İndir | iPhone YDS Kelime İndir

Reading Power (YDS Metin Uygulaması)

reading power yds uygulaması

Bu uygulama, bugüne kadar gördüğüm en iyi ingilizce uygulaması diyebilirim. İngilizce öğrenmek için bol bol okuma yapmak gerekiyor. Okuma yaparken kelimelerin veya cümlenin tamamının anlamını bulmak için genellikle ekstra bir sözlüğe(online veya fiziksel bir sözlük) ihtiyaç duyuyoruz. Bu durum da gereksiz vakit kaybına sebep oluyor. Reading Power uygulamasında yayınlanan kelimelerin üzerine tıkladığınızda kelimelerin ve tüm cümlenin Türkçe anlamını görebilirsiniz. Ayrıca metinlerin içinde hedef(target) kelimeler belirlenmiş. Bu kelimeleri uygulamada daha sonra çalışmak için kaydedebilirsiniz. Kaydettiğiniz kelimeler ile ilgili alıştırmalar yapmanız mümkün. Ayrıca metinlerin sonunda YDS türevinde paragraf sorular da mevcuttur.

Android Reading Power İndir | iOS sürümü Apple tarafından onay bekliyor, en kısa zamanda yayınlanacaktır. Belki de siz bu yazıyı okurken yayınlanmış olabilir 🙂

Hello Talk

İngilizce sosyal medya hellotalk uygulaması

Bu uygulamaya dil öğrenenlerin sosyal medyası denebilir. Sizinle aynı dili konuşanları bulup pratik yapabilirsiniz. Hatta anadili ingilizce olup da türkçe öğrenmeye çalışan birçok insanı burada bulabilirsiniz. Siz onlara Türkçe öğreteceksiniz, onlar da size İngilizce öğretecekler. Ayrıca facebook twitter gibi paylaşımlar yapabilirsiniz. Yayınladığınız gönderde yazım hataları varsa arkadaşlarınız doğrusunu yazacaktır. Siz de Türkçe öğrenenlerin yanlışlarını düzelterek onlara yardımcı olabilirsiniz.

Android Hello Talk İndir | iPhone Hello Talk İndir

News in levels

İngilizce haber okuma uygulaması

Bu uygulama bir efsane. Artık temel ingilizce bilgisine sahipsiniz ve okuma yapmak istiyorsunuz diyelim. Bu uygulama size günlük ingilizce haberler sunuyor. Üstelik her haberi 3 farklı seviyede sunuyor. Örneğin “Cheaper Smartphones” isimli bir habere tıklıyorsunuz. Aynı haberi basit-orta-ileri olarak seviyelerde okuyabilirsiniz. Farklı kelimelerin anlamını da aşağıda basitçe veriyor.  Oldukça basit ve işlevsel olan bu uygulamayı kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Android News in Levels İndir | iPhone News in Levels İndir

Duolingo İnceleme

Yıllar önce Duolingo’yu inceleyerek video çekmiştim. Bu videoyu izleyerek duolingo hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

İngilizce Kelime, Okuma ve Dinleme Uygulamaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön